08/05/2024
HomeWarto przeczytaćSukcesy młodych pływaków

Sukcesy młodych pływaków

pływacy ozorków

Wiktor Szymański z Ozorkowa zajął drugie miejsce na Mistrzostwach Województwa Łódzkiego 9, 10 i 11 latków w pływaniu, które odbyły się 25 kwietnia w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej.

Wiktor startował na dystansie 100 m stylem dowolnym i uzyskał czas 1:16,3, co dało mu drugie miejsce. Poza tym Wiktor zajął 9 miejsce stylem motylkowym. Kolejna młodziutka pływaczka z naszego miasta – Lena Pawlak, po zaciętej walce zajęła czwarte miejsce na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:20,4 oraz szóste miejsce na 100 m stylem grzbietowym, uzyskując czas 1:35,0. Ich starsza koleżanka Gabrysia Sobolak walczyła w miniony weekend na pływalni Aqua Lublin w kolejnej edycji zawodów Otylia Swim Cup. Były to pierwsze zawody Gabrysi na pływalni 50 m, z którą poradziła sobie wyśmienicie, cztery razy stając na podium na drugim miejscu. Gabriela płynęła 100 m stylem klasycznym, 200 m i 400 m stylem dowolnym i 200 m stylem zmiennym.