25/07/2024
HomeTematy dniaNowa „Stodoła” stanie w Ozorkowie – zapewnia prezes „Społem”

Nowa „Stodoła” stanie w Ozorkowie – zapewnia prezes „Społem”

stodoła ozorków

Przy targowisku miejskim wciąż straszy swoim wyglądem ogromny wykop pod planowaną inwestycję PSS „Społem”. Niektórzy mieszkańcy zaczęli już wątpić, czy projekt spółdzielni spożywców zostanie zrealizowany. Tymczasem Kamil Sokolik, prezes „Społem” w Ozorkowie, zapewnia, że nowa „Stodoła” zostanie w mieście wybudowana.

Kiedy? Być może inwestycja ruszy jeszcze w tym roku.

– W tej chwili analizujemy różne warianty związane z projektami. Być może zrezygnujemy z budowy piętrowego budynku, na rzecz bardziej oszczędnej, parterowej nieruchomości. Trwają konsultacje w tej sprawie i nie będę ukrywał, że wszystko sprowadza się do pieniędzy. Mogę jednak zapewnić, że nie zrezygnowaliśmy z budowy nowej „Stodoły”. Wariant optymistyczny zakłada, że prace mogłyby ruszyć nawet jeszcze w tym roku – usłyszeliśmy od prezesa Sokolika.

Szef ozorkowskiej PSS „Społem” dementuje przy okazji pogłoski, aby spółdzielnia miałaby odsprzedać teren przygotowany wcześniej pod inwestycję.

– Nic takiego nie wchodzi w grę. To nasz teren inwestycyjny i zrobimy wszystko, aby nasi klienci mogli robić zakupy w nowej „Stodole” – dodaje K. Sokolik. – Sytuacja finansowa „Społem” w Ozorkowie już się unormowała.

Przypomnijmy, że pod koniec 2022 roku w „Reporterze NTR” szeroko pisaliśmy o planowanym pawilonie. Zapowiedzi były optymistyczne. Redakcja otrzymała wizualizację nowej, piętrowej „Stodoły”. Ówczesna prezes, Agnieszka Derlecka, tak wypowiadała się o inwestycji:

„Budynek będzie piętrowy, murowany, na parterze znajdzie się duży sklep PSS Społem i dwa lokale pod wynajem, natomiast na I piętrze galeria handlowa i kawiarnia. Galeria handlowa będzie się składać z ok. 20 stoisk o lekkiej zabudowie, które będzie można np. łączyć w większe lub dzielić na mniejsze stoiska. W nowym obiekcie, poza klatką schodową, do dyspozycji klientów będzie też winda”…

Być może plany ulegną zmianie. Nie ma jednak co ukrywać, że informacja o kontynuowaniu inwestycji jest świetną wiadomością dla klientów PSS „Społem” w Ozorkowie.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.