26/05/2024
HomeTematy dniaDrogowy koszmar na Ogrodowej! Kiedy remont gruntówki?

Drogowy koszmar na Ogrodowej! Kiedy remont gruntówki?

ogrodowa ozorków

Pan Tomasz skontaktował się z „Reporterem” w sprawie – jak sam to określił – koszmaru na Ogrodowej w Ozorkowie. Gruntówka rzeczywiście wygląda fatalnie.

„Od lat dziury w drodze mnożą się i pogłębiają. Obecny stan tej ulicy to tragedia. Wystarczy przejechać nią kilka razy i zawieszenie w aucie ma się do wymiany. Nie chce się wierzyć, że to droga odchodząca od głównej ulicy miasta!” – czytamy w nadesłanej przez mieszkańca informacji.

Warto wspomnieć, że niedawno informowaliśmy o fatalnym stanie ul. Kowalewickiej – też w Ozorkowie. Mieszkańcy gruntówek (nie tylko tych wymienionych w tekście) czekają na podjęcie niezbędnych remontów. Kowalewicka ma zostać wyrównana – obiecuje urząd, który

przesłał redakcji informację dot. planów przebudowy dróg gminnych na ten rok.

„W 2024 r. rozpoczęcie wartej 16 mln zł inwestycji. Dotyczy ulic: Zagajnikowa, Jodłowa ze skrzyżowaniem do ul. Jałowcowej, Łąkowa, Konopnickiej (na odcinku od Łąkowej do Cegielnianej), Narutowicza, Kościuszki, Wodna, Reja, Tartaczna (od DK1 do Krzeszewskiej), Kalinowa (od Granicznej do Krzeszewskiej), Krzeszewska, Rataja, Wiejska (od posesji nr 2 do posesji nr 31), Poziomkowa (od Kalinowej do Cmentarnej), kolejny odcinek Grzybowej, kolejny odcinek Granicznej. Zakończenie modernizacji Kasztanowej, Sosnowej, odcinka Granicznej i odcinka Grzybowej, skrzyżowania Wiejska/Sienkiewicza/Krótka. Koszt 3 mln zł.

Przebudowa dróg: Piaskowej, Krasickiego, Górnej. Koszt 1 mln 445 tys. zł.

Wykup gruntów (pod modernizacje kolejnych odcinków ul. Granicznej), koszt 100 tys. zł.

Remont i budowa chodników przy: Północnej, Kilińskiego, Klonowej – (obustronnie),Dębowej – (obustronnie), Brzozowej (obustronnie), Świerkowej – (obustronnie), Cichej – (jednostronnie), Cmentarnej – (jednostronnie), koszt 1 mln 400 tys. zł – informuje magistrat.

Zapytaliśmy o ul. Ogrodową.

„Na Ogrodowej będą wykonane roboty naprawcze” – odpowiada urząd miasta.

„Daj piątaka za l
W Ozorkowie „Space
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.