27/11/2022
HomeTematy dniaŚmiertelny wypadek na Maszkowskiej!

Śmiertelny wypadek na Maszkowskiej!

śmierć na maszkowskiej

Zgierscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 28 października 2022 roku o godzinie 07.05 na ul. Maszkowskiej w Ozorkowie. W wyniku zdarzenia śmierć poniosła 69-letnia piesza.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że kierujący samochodem osobowym fiat, jadąc w kierunku centrum miasta, nie ustąpił pierwszeństwa pieszej przechodzącej przez jezdnię oznakowanym przejściem dla pieszych doprowadzając do potrącenia. Pomimo podjętej reanimacji 69-letnia mieszkanka powiatu zgierskiego zmarła. Na miejscu mundurowi pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz samochodu. Ciało zmarłej zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji zwłok. Pojazd biorący udział w wypadku został zabezpieczony do dalszych badań biegłego. Funkcjonariusze poddali kierującego samochodem badaniu na zawartość alkoholu w organizmie – 79-latek był trzeźwy. Droga może być zablokowana jeszcze do około godziny 13. Wyznaczone zostały objazdy i policjanci kierują ruchem.

Policja apeluje o ostrożność na drodze. Jesienna kapryśna pogoda, opady deszczu, zalegające na drodze liście zdecydowanie pogarszają warunki jazdy. Dlatego prędkość należy dostosować nie tylko do obowiązujących ograniczeń, lecz przede wszystkim do warunków drogowych i własnych umiejętności. Z kolei piesi po zmroku powinni zawsze mieć przy sobie elementy odblaskowe, nawet jeśli przepisy tego nie wymagają. Dzięki odblaskom pieszy jest bardziej widoczny na drodze, co może uratować mu życie.

Nie chcą się szcze
Skatepark w przyszł
Oceń ten artykuł:
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.