27/11/2022
HomeTematy dniaCo z tym pałacykiem?

Co z tym pałacykiem?

pałac schlosserów

Mieszkańcy Ozorkowa, którzy kontaktują się z redakcją, mówią o poważnych wadach wyremontowanego niedawno pałacu Schlosserów, przy ul. Listopadowej w którym znajduje się Młodzieżowy Dom Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna.

Głównie zwracają uwagę na fatalny stan elewacji przy chodniku i wypadającą kostkę brukową z alei prowadzącej do parku miejskiego.

„Jestem bardzo zaskoczony tym widokiem, bo przecież niedawno ul. Listopadowa przeszła generalny remont – elewacja zewnętrzna biblioteki miejskiej została uszkodzona, która też jest
po remoncie; kostka przy wejściu do parku obok biblioteki też nie wygląda na prawidłowo wykonany montaż” – napisał do nas czytelnik.

Warto wspomnieć, że inwestycja zrealizowana została w ramach projektu „Szlakiem architektury włókienniczej – rewitalizacja kompleksu parkowo-pałacowego w Ozorkowie”, finansowanego z funduszy unijnych, rządowych i z budżetu miasta. Koszt rewitalizacji pałacu wyniósł kilka milionów zł.

Jaki jest komentarz urzędu miasta?

„Elewacja MBP będzie poprawiana. Miejsca, gdzie wypada kostka granitowa, zostaną zgłoszone wykonawcy do poprawy w ramach gwarancji” – czytamy w odpowiedzi magistratu.

Ludzie nie mogą na
Mieszkańcy nie taki
Oceń ten artykuł:
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.