27/11/2022
HomeTematy dniaMieszkańcy nie takiej odpowiedzi oczekiwali. Nerwy na Adamówku!

Mieszkańcy nie takiej odpowiedzi oczekiwali. Nerwy na Adamówku!

chodnik na adamówku

Jak już informowaliśmy, spora grupa mieszkańców (z osiedla przy Akacjowej a także działkowców) oczekuje poprawek przy trwającym właśnie układaniu chodnika. Ozorkowianie skarżą się, że chodnik nie został przedłużony w stronę osiedla. Dlatego dzieci muszą wciąż iść ruchliwą trasą do szkół. Ponadto przy działkach nie ma teraz jak zaparkować.

Starostwo w Zgierzu przesłało odpowiedź ws. inwestycji.

„Chodnik nie zostanie przedłużony, ponieważ inwestycja zakładała wykonanie chodnika w obecnym przetargu, w związku z tym cała dokumentacja przetargowa na odcinek, również była tak przygotowana. Zamówienie zakładało ułożenie chodnika o szerokości 2 m, zgodnie z warunkami technicznymi dla tego typu ciągów pieszych. Pozostały odcinek nie byłby zgodny z prawem budowlanym. Koniecznym jest usunięcie 3 drzew, co wiąże się z uzyskaniem pozwolenia na wycinkę, problem stanowi również rów odwodniający, który zawęża pas drogowy.

Na ww. odcinku planuje się utwardzenie pobocza o szerokości 1 m. Po wejściu na teren ogródków planowane jest utwardzenie destruktu celem stworzenia możliwości postoju samochodów. Utwardzenia zostaną wykonane podczas remontu ul. Adamówek” – czytamy w odpowiedzi zgierskiego starostwa.

Co z tym pałacykiem
Aura robi się coraz
Oceń ten artykuł:
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.