30/09/2023
HomeTylko u nasTargowisko w coraz gorszym stanie

Targowisko w coraz gorszym stanie

targowisko ozorków

Mieszkańcy zwracają uwagę na niezbyt miły dla oka stan techniczny kontenerów ustawionych na miejskim targowisku. Sama wiata targowa też nie jest w najlepszym stanie.

– Większość kontenerów jest zabazgrana. Ostatnio odwiedziłam to miejsce z moją córeczką, która uczy się czytać. Zapytała co oznaczają wypisane na kontenerach wulgarne słowa. Nie wiedziałam, co ma odpowiedzieć – usłyszeliśmy od ozorkowianki.

Z kolei wiele metalowych elementów wiaty targowej pokryła już rdza. W niektórych miejscach konstrukcja przeżarta jest przez rdzę na wylot. Odpada farba zabezpieczająca.

– Nie wygląda to dobrze. Może warto się zastanowić nad remontem. Już nie pamiętam, kiedy konkretnie ta wiata została postawiona. Ale dziwię się, że już jej w tak złym stanie – mówi nasz rozmówca.

Urząd miasta informuje, że projekt ” Przebudowa stałego targowiska miejskiego w Ozorkowie” w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. realizowany był w latach 2011 – 2013.

„Całkowity koszt wiaty wyniósł ok. 2 470 000 zł, w tym dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich – 1 000 000 zł.

„Kontenery są własnością prywatną. Będziemy rozmawiali z właścicielami o możliwości odnowienia kontenerów, jeśli rzeczywiście zachodzi taka potrzeba” – czytamy w odpowiedzi magistratu.

Do mieszkań popłyn
Prezes OPK dla Repor