18/04/2024
HomeTematy dniaSkatepark ma być gotowy w maju!

Skatepark ma być gotowy w maju!

skatepark

Na maj planowane jest zakończenie budowy skateparku w rejonie ulic Lipowa/Unii Europejskiej. Prace rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku, wykonawcą robót jest firma Skateparki.pl. Obecnie na terenie około 500 m² montowane są urządzenia i przeszkody dla miłośników jazdy na deskorolkach, rolkach i bmx-ach.

– To będzie jeden z większych tego typu obiektów na terenie województwa łódzkiego. Miłośnicy tego rodzaju aktywnego wypoczynku, głównie młodzi mieszkańcy naszego miasta, od dawna czekali na tego rodzaju obiekt. Dodam, że projekt skateparku powstał po moich konsultacjach m.in. z młodzieżą, która z tego obiektu będzie korzystać, oraz ze specjalistami realizującymi tego typu inwestycje – mówi burmistrz Jacek Socha.

Koszt realizacji inwestycji to 1 mln 700 tys. zł. Burmistrz Jacek Socha pozyskał dofinansowanie na budowę skateparku z funduszy rządowych i z samorządu Województwa Łódzkiego: 830 tys. zł z programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, 230 tys. zł z budżetu Województwa Łódzkiego w ramach programu „Infrastruktura sportowa Plus”, 640 tys. zł to wkład własny Ozorkowa.

Na placu remont był
Duże wsparcie dla O
Brak komentarzy

Zostaw komentarz