18/04/2024
HomeAktualnościNa placu remont był… mieszkańcy czekają na kolejny

Na placu remont był… mieszkańcy czekają na kolejny

podwórko

Jedna z lokatorek kamienicy skontaktowała się z redakcją prosząc o zajęcie się tematem podwórka i wystającej studzienki oraz zapuszczonej klatki schodowej.

„W Ozorkowie na placu Jana Pawła pod nr 10 był remont. Wszystko ładnie, pięknie tylko na podwórku brak kostki. Pan burmistrz kładzie kostkę gdzie się da, a na plac 10 zabrakło. Położyli stary chodnik, studzienka kanalizacyjna wystaje. Nie chcę myśleć co się stanie, jak ktoś się o nią zawadzi i zrobi sobie krzywdę. Pani naczelnik z urzędu wie o tym. Obiecała, że coś z tym zrobi, ale nie zrobiła. Do tego klatki są w opłakanym stanie. Jest tragedia na pierwszym piętrze. Rura kanalizacyjna lada moment pęknie” – pisze ozorkowianka.

„Miasto podejmie działania związane z odnowieniem klatek schodowych w zasobie komunalnym, m.in. w kamienicy przy pl. Jana Pawła II 10” – informuje magistrat.

Póki co, w sprawie podwórka, cisza. O wystającej studzience rozmawialiśmy pod koniec ub. roku z sekretarzem Mariuszem Ostrowskim. Usłyszeliśmy, że miasto ma w planach studzienkę obniżyć i położyć na podwórku nową kostkę. Konkretny termin realizacji tej inwestycji jednak nie padł.

Warto wspomnieć, że na początku ub. roku na pl. Jana Pawła II rozpoczęła się za kilka milionów złotych termomodernizacja trzech kamienic, przy nr 8, 9 i 10. W każdej z kamienic powstały systemy centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej. Naprawione i ocieplone zostały dachy, a także wymieniono okna, rynny oraz drzwi. Budynek pod numerem 8 doczekał dodatkowo renowacji elewacji frontowej.

„Staramy się stwo
Skatepark ma być go
Brak komentarzy

Zostaw komentarz