25/07/2024
HomeAktualnościPo amerykańsku nad zalewem! Czas na surfing!

Po amerykańsku nad zalewem! Czas na surfing!

windsurfing ozorków

Żeby być bardziej dokładnym, pora na windsurfing. Tak, to nie żart. Od niedawna na plaży w Ozorkowie działa punkt gastronomiczny, którego nazwa utożsamiana jest z surfowaniem. Jak się dowiedzieliśmy, zarządca zalewu – CSiR „Wodnik”, podjął rozmowy dotyczące możliwości surfowania po wodach ozorkowskiego zalewu.

W tym sezonie letnim nad zalewem będzie sporo zmian. Punkt gastronomiczny już działa i to niezależnie od pogody. Już z daleka rzuca się w oczy wakacyjny wystrój. Jest kilka słomianych parasolek, sztuczne palmy i leżaki. Jest w klimacie surferów. Zatem pora pomyśleć o surfowaniu.

– Tego lata będziemy mieć nową, zewnętrzną firmę odpowiedzialną za wypożyczanie sprzętu wodnego. Będą kajaki, rowery wodne. Właściciel jest też ratownikiem i miłośnikiem surfowania. Tak się złożyło, że punkt gastronomiczny też nawiązuje do surfowania. A więc czas pomyśleć o takiej atrakcji – mówi z uśmiechem Mariusz Lewandowski, dyrektor CSiR „Wodnik”.

Jak się dowiedzieliśmy, wszystko zależy jednak od zainteresowania. Nie ma też co ukrywać, że zalew w Ozorkowie nie jest najlepszym miejscem do uprawiania windsurfingu.

– To fakt – przyznaje szef „Wodnika”. – Aby pływać na desce z żaglem, trzeba mieć odpowiednie warunki i mam tu na myśli głównie wiatr. Są lepsze miejsca w Polsce na uprawianie tego sportu, ale czemu by nie spróbować w Ozorkowie. Zobaczymy…

Jedno warto podkreślić. Plażowanie nad zalewem w Ozorkowie może być coraz bardziej atrakcyjne. To nie tylko kwestia punktu gastronomicznego. Dyrektor Lewandowski nie ukrywa, że pomysłów na ozorkowski zalew jest wiele. Wszystko rozbija się jednak o pieniądze.

A jeśli już o pieniądzach… kolejna dobra informacja. Wypożyczenie sprzętu wodnego ma być tańsze prawie o połowę w porównaniu z ubiegłorocznym sezonem letnim. Na dodatek ma być więcej kajaków i rowerów wodnych.

Kto wie, może pojawią się również windsurferzy.

Co dalej z kinem Lud
Łódzkie na PLUS -
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.