26/05/2024
HomeTematy dniaNauczycielka pod lupą policji!

Nauczycielka pod lupą policji!

nauczycielka kradzież

Trudno jest w to uwierzyć. Jedna z nauczycielek ozorkowskiej szkoły miała kraść produkty z drogerii. O sprawie powiadomili nas czytelnicy. Policjanci potwierdzają, że prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży.

Niedawno na redakcyjną pocztę przyszedł mail dot. pani pedagog.

„Chciałbym poinformować szanowną redakcję o procederze kradzieży, która miała miejsce na terenie Ozorkowa. Z posiadanej wiedzy wiem, że dokonywała ich nauczycielka (tu pada nazwa szkoły – przyp. red.). Kiedyś ta osoba była (tu pada informacja o wykonywanych wcześniej obowiązkach – przyp. red.). Z tego co ludzie mówią została zatrzymana przez policję i prowadzona jest w stosunku do niej sprawa karna. Mowa o nauczycielce o imieniu (tu pada imię – przyp. red.). Myślę, że taka sprawa powinna być nagłośniona… Czy osoba, która sprawuje funkcję nauczyciela i wobec której prowadzona jest sprawa karna może w dalszych ciągu uczyć nasze dzieci? Wszystko wyszło na jaw parę dni temu a kradzieże ponoć są na kwotę kilku tysięcy złotych. Może redakcja zaczerpnęłaby informacji u organów ścigania?” – czytamy.

Skontaktowaliśmy się z policją.

„Do Komisariatu Policji w Ozorkowie wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu kradzieży na szkodę jednej z drogerii. W okresie od października do grudnia 2022 roku kobieta w wieku 37 lat miała dopuszczać się kradzieży na łączną kwotę ponad 600 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie sprawdzające o czyn z art. 278 KK zagrożony karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5” – informuje asp. Robert Borowski, oficer prasowy policji w Zgierzu.

Skontaktowaliśmy się ze szkołą. Oto komentarz dyrektora;

„Zważywszy na fakt, że na dzień dzisiejszy nie otrzymałem od organów ścigania żadnego oficjalnego zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez któregokolwiek z pracowników szkoły pozostawiam sprawę bez komentarza. Jeżeli jednak sytuacja ulegnie zmianie i otrzymamy stosowne dokumenty, podjęte zostaną przez władzę placówki odpowiednie kroki prawne. Ponadto wskazuję, że w przypadku kadry pedagogicznej zgodnie z art. 10 ust. 5 pkt 4 Karty Nauczyciela każda osoba ubiegająca się o pracę w szkole przed nawiązaniem stosunku pracy jest zobligowana do przedstawienia aktualnego zaświadczenia o niekaralności” – informuje dyrektor w przesłanym mailu.

Zadzwoniliśmy do oskarżanej nauczycielki. Do dziennikarza oddzwoniła mecenas z Łodzi.

„Oświadczam, iż toczy się postępowanie przygotowawcze w sprawie ustalenia okoliczności dotyczących zdarzenia z grudnia 2022 roku, natomiast moja klientka nie poczuwa się do winy w związku z zaistniałą sytuacją. Prawdopodobnie doszło do awarii w systemie kas samoobsługowych. Sprawa jest wyjaśniana przez odpowiednie organy” – czytamy w odpowiedzi adwokat Magdaleny Patelak.

Czy będzie dofinans
Kajaków może być
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.