09/12/2022
HomeTematy dniaMa być bezpieczniej. Mieszkańcy na to czekali

Ma być bezpieczniej. Mieszkańcy na to czekali

przejście przy przedszkolu

Niejednokrotnie pisaliśmy o kierowcach przekraczających prędkość. Często sygnały o takich sytuacjach mieliśmy z ul. Zgierskiej. Właśnie tam ruszyła inwestycja powiatu. Doświetlane jest przejście, przy przedszkolu nr 3.

Z prac przy przejściu zadowoleni są piesi i rodzice maluchów.

– Na pewno będzie bezpieczniej. Zauważyłam, że kierowcy rozwijają na Zgierskiej sporą prędkość i nie patrzą, że w pobliżu jest przedszkole – słyszymy od mamy przedszkolaka z „trójki”.

– Realizujemy kolejne zadania służące poprawie bezpieczeństwa na drogach powiatowych, zwłaszcza w rejonie przedszkoli, szkół czy ruchliwych skrzyżowań. Jestem przekonany, że dzięki temu zmniejszy się liczba zdarzeń drogowych z udziałem pieszych – mówi starosta Bogdan Jarota.
Aktualnie trwa przebudowa ośmiu przejść dla pieszych na powiatowych drogach.
Na zadania te powiat zgierski pozyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w ramach programu „Poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych w województwie łódzkim na rok 2021”. W sumie zmodernizowanych zostanie 16 przejść na terenie powiatu zgierskiego. Wartość obecnie realizowanych 8 przejść wynosi prawie 833 tys. zł, z czego prawie 665 tys. zł stanowi dofinansowanie, a niemal 168 tys. zł to udział powiatu.

3 Maja w Ozorkowie
Nie chciał policji
Oceń ten artykuł:
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.