27/11/2022
HomeWarto przeczytaćDuże zainteresowanie „kiwajką”. Impreza będzie powtórzona

Duże zainteresowanie „kiwajką”. Impreza będzie powtórzona

kiwajka ozorków

Wśród licznych ozorkowskich atrakcji minionego weekendu zorganizowano także imprezę dla miłośników kolejki wąskotorowej; 4 czerwca Stowarzyszenie Krośniewickiej Kolei Wąskotorowej z okazji Dnia Dziecka przygotowało darmowe przejazdy drezyną ręczną po krótkim odcinku szlaku zabytkowej, prawie 108 letniej Krośniewickiej Kolei Dojazdowej.

Przejazdy cieszyły się sporym zainteresowaniem, pomimo silnej konkurencji innych imprez w centrum Ozorkowa, a pierwsi turyści pojawili się już o godzinie 11:00.

– Chętnych był tak dużo, że musieliśmy skrócić odcinek przejazdu o połowę, by każdy zdążył choć raz się przejechać – mówi Paweł Papierz, prezes SKKW. – W sumie odwiedziło nas ponad 130 osób, przede wszystkim z Ozorkowa i okolic, ale byli też goście z innych miejscowości, w tym z Krośniewic, gdzie znajduje się największa stacja na całej sieci KKD.

Impreza była okazją do powspominania czasów świetności „Weronki”, zapoznania się z historią KKD, nawiązania nowych znajomości, ale przede wszystkim była to wielka frajda dla dzieci, które wspólnie z rodzicami, z radością na twarzy i pełnym zaangażowaniem, pomagały napędzać ręczną drezynę.

Były też słodycze, woda, soki oraz kreda do rysowania na peronie stacji Ozorków Wąskotorowy i oczywiście wspaniała atmosfera, która w pamięci zarówno dzieci, jak i dorosłych na pewno zostanie na długo.

Wielu rodziców podkreślało, że tego typu spotkania z kolejką są dla najmłodszych niepowtarzalną okazją do poznania nieznanego im obszaru życia, który dla starszego pokolenia był kiedyś czymś naturalnym, oczywistym, wręcz powszednim.

Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie imprezą, członkowie Stowarzyszenia planują zrealizować jeszcze kilka podobnych, tj. na rozpoczęcie wakacji, w środku wakacji i na ich koniec.

Piłkarski Piknik Ro
Ozorków pod wodą!
Oceń ten artykuł:
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.