09/12/2022
HomeTematy dniaCo z projektem komunikacyjnym? Mieszkańcy pytają, urząd odpowiada

Co z projektem komunikacyjnym? Mieszkańcy pytają, urząd odpowiada

busy ozorków

Nasi czytelnicy pamiętają o planach związanych z uruchomieniem linii obsługiwanej przez busy, która miałaby być zsynchronizowana z pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

„Piszę do redakcji w sprawie busów (autobusów) w Ozorkowie, które skomunikowane byłyby z pociągami. Burmistrz mówił coś o drugim kwartale, ale na razie cisza. Taka komunikacja na pewno ułatwiłaby życie mieszkańców Ozorkowa, którzy np. do pracy, szkoły dojeżdżają pociągami. Zapytajcie w magistracie w Ozorkowie na jakim etapie jest uruchamianie komunikacji w Ozorkowie” – to jeden z ostatnich maili w tej sprawie.

Zapytaliśmy. Urząd odpowiada:

„Komunikacja busowa w Ozorkowie realizująca dojazdy do przystanków ŁKA dla mieszkańców Ozorkowa i okolicznych miejscowości to projekt Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Jego wdrożenie zależy od marszałka województwa. Projekt jest obecnie na etapie przeprowadzania przetargu na zakup busów. Wstępne plany zakładały uruchomienie komunikacji na przełomie 2022/2023 r. i na chwilę obecną miasto nie otrzymało bardziej szczegółowych informacji w tej sprawie” – czytamy w odpowiedzi.

Zachodnią autobusy
Czy kandydat PO uzys
Oceń ten artykuł:
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.