13/06/2024
HomeRozmaitościCo z „Magicznym Ogrodem”? Jest odpowiedź starostwa

Co z „Magicznym Ogrodem”? Jest odpowiedź starostwa

skwer stypułkowskiego

Trwa remont ulicy Stypułkowskiego wokół skweru, gdzie planowany jest projekt nazwany „Magicznym ogrodem”. Czy po remoncie drogi, przyjdzie czas na uatrakcyjnienie tego miejsca? Właśnie na to czekają mieszkańcy. O tej inwestycji mówi się od lat, jednak – jak do tej pory – nie doszło do porozumienia między miastem a powiatem.

Jeszcze nie tak dawno, burmistrz Jacek Socha tak mówił o planowanej inwestycji:

„Miasto przystąpi do rewitalizacji w momencie, gdy będzie mogło dysponować działką. Przypomnę, że skwer jest zakwalifikowany jako część drogi powiatowej (ul. Stypułkowskiego), miasto nie może tam prowadzić żadnych inwestycji. Już blisko trzy lata temu wystąpiłem do powiatu zgierskiego o wydzielenie działki, na której znajduje się skwer, i zmianę jej klasyfikacji z drogi na teren zielony. Na chwilę obecną powiat nie przekazał miastu informacji o zakończeniu tej procedury ani nie poinformował o terminie jej zakończenia”.

Niedawno pisaliśmy o rozpoczętej modernizacji ulicy wokół skweru. Zapytaliśmy wówczas powiat o „Magiczny Ogród”. Na odpowiedź redakcja musiała poczekać do dziś (16 listopada).

„Zgodnie z ustaleniami pomiędzy starostą zgierskim a burmistrzem Ozorkowa teren przy ul. Stypułkowskiego ma zostać przekazany miastu, po wybudowaniu drogi wokół skwerku. Budowa drogi ma zakończyć się najpóźniej w połowie grudnia. Dopiero po zakończeniu inwestycji przy ul. Stypułkowskiego może być przekazany ww. teren wraz z drogą wokół skwerku” – poinformował powiat.

„Magiczny ogród” – co jest w planach?

Projekt zakłada wyposażenie placu w zjeżdżalnię, ściankę wspinaczkową, most linowy, ławki, kosze na śmieci. Nawierzchnia placu ma być piaskowa, a teren ogrodzony.

skwer stypułkowskiego
Radna krytykuje burm
Andrzejkowe szaleńs
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.