18/04/2024
HomeTematy dniaSzafka z tamponami zamiast lodówki społecznej

Szafka z tamponami zamiast lodówki społecznej

mops ozorków

Do tej pory nie udało się urzędowi miasta w Ozorkowie zrealizować wcześniejszych zapowiedzi dotyczących ustawienia przy budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej lodówki dla najuboższych mieszkańców. Jest za to szafka z tamponami.

Nie ma co ukrywać, że w Ozorkowie (podobnie zresztą jak w innych miastach naszego regionu) ostatnio lodówka społeczna nie cieszyła się dużym powodzeniem. Mówiąc wprost, lodówka świeciła pustkami. Stąd decyzja magistratu o jej wyłączeniu i zabraniu sprzed podstawówki na Lotniczej.

Można odnieść wrażenie, że władze miasta zastanawiają się, czy w ogóle jest sens ustawiania lodówki przy MOPS-ie. Po raz kolejny o projekt zapytaliśmy w urzędzie. Czekamy na odpowiedź.

Warto za to wspomnieć, że szafka przed ośrodkiem pomocy jest pełna tamponów. Co to za inicjatywa? Punkt Pomocy Okresowej to projekt fundacji Akcja Menstruacja, którego celem jest walka z ubóstwem menstruacyjnym. Każda osoba potrzebująca może wziąć podpaski lub tampony całkiem anonimowo i bezpłatnie, bez tłumaczenia się, czemu potrzebuje środków menstruacyjnych.

Internetowy wpis zas
Jak mieszka się w m
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.