18/04/2024
HomeTematy dniaSą pieniądze na kamienice

Są pieniądze na kamienice

kamienice do remontu

Problem był spory, bowiem żaden z ogłoszonych przez władze miasta przetargów na remont kamienic na pl. Jana Pawła II nie przyniósł rezultatu. Firmy nie były zainteresowane pracami, więc miasto zdecydowało się na wybranie wykonawcy z wolnej ręki. I tu pojawił się kolejny kłopot… zabrakło pieniędzy.

Burmistrz Jacek Socha zapewniał, że inwestycja finansowana w znacznej mierze z Polskiego Ładu będzie zrealizowana.

– Znajdziemy brakujące środki – mówił włodarz miasta przed sesją.

Ile miasto musi dołożyć do interesu?

Jak się dowiedzieliśmy, to ponad 600 tysięcy zł. Samorządowcy, podczas ostatniej sesji miejskiej, dyskutowali o dofinansowaniu.

– Rada miasta zgodziła się na to, aby przesunąć brakującą kwotę i przeznaczyć ją na remont kamienic – mówi burmistrz. – Uchwała w tej sprawie podjęta została jednogłośnie.

Zrewitalizowane będą kamienice o numerach 8, 9 i 10. Koszt inwestycji początkowo oszacowano na 2 mln 484 tys. zł, natomiast wielkość dofinansowania to 2 mln 70 tys. zł.

Zakres prac przewidziany w projekcie to wymiana drzwi zewnętrznych, okien, docieplenie ścian zewnętrznych i fundamentowych, stropów i poddaszy, instalacja systemu centralnego ogrzewania, ciepłej wody i węzłów cieplnych, naprawa dachów, balkonów, kominów, dobudowanie przewodów wentylacyjnych, wymiana orynnowania.

Wakacyjne spacery z
Policja wciąż prow
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.