23/06/2024
HomeŁódzkiePolicjantka ścięła i oddała swoje włosy! O co chodzi?

Policjantka ścięła i oddała swoje włosy! O co chodzi?

włosy policjantki

Starsza sierżant Marta Bączyk z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach ścięła włosy, żeby oddać je kobietom po chemioterapii. Jest to wsparcie dla osób, które zmagają się z ciężką chorobą nowotworową. 4 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Rakiem.

Starszy sierżant Marta Bączyk na co dzień służy w pabianickiej komendzie Policji, jako profilaktyk społeczny. Jej głównym zadaniem jest propagowanie zasad bezpieczeństwa, a przede wszystkim prowadzenie działań profilaktycznych wśród dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Policjantka chętnie angażuje się w różne działania, które często mają wymiar bardzo osobisty.

Parę lat temu, skorzystała z pomocy Fundacji Rak’n’Roll, kiedy choroba nowotworowa dotknęła bliskiego członka jej rodziny. Od tej pory zapuszcza włosy, by móc je ściąć i przekazać innym potrzebującym. Dwa lata temu po raz pierwszy przystąpiła do akcji „Daj Włos!”. W tym roku również ma taką możliwość.

Przekazać można włosy o długości co najmniej 35 centymetrów. Zostaną wykorzystane do utkania peruki. By przyłączyć się do akcji wystarczy wybrać się do salonu fryzjerskiego, który oferuje pomoc w przesłaniu ich do Fundacji. Cel jest jeden – pomoc kobietom, które je utraciły w wyniku leczenia onkologicznego. Dobrze dobrana peruka sprawia, że mogą poczuć się lepiej i odzyskać siłę w przechodzeniu przez raka. Na kanwie dzisiejszego dnia, kiedy to obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Rakiem, zachęcamy do udziału w akcji. Prosty gest może znaczyć wiele.

Łódzkie na Plus. 3
Policjanci oddali st
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.