13/06/2024
HomeŁęczyckiLGD „Ziemia Łęczycka” na celowniku! Rozdali pieniądze, to wzbudza emocje…

LGD „Ziemia Łęczycka” na celowniku! Rozdali pieniądze, to wzbudza emocje…

lgd pieniądze

Do redakcji dotarły dokumenty informujące o dużych dotacjach. Czy pieniądze zostały przyznane sprawiedliwie? Na liście obdarowanych znalazły się znane w regionie nazwiska.

Prezes zarządu LGD „Ziemia Łęczycka” jest radną powiatową z ramienia PiS. Nie chciała przez telefon komentować sprawy. Umówiła się z naszą dziennikarką na przyszły tydzień.

Dokumenty dostarczone do naszej redakcji rzeczywiście mogą skłonić do pytania o zasadność i transparentność wydawania środków. W Łęczycy dużo mówi się o tym wsparciu, a niektórzy mieszkańcy nie kryją oburzenia.

– Przecież stowarzyszenie powinno szeroko informować o swojej działalności i możliwościach związanych ze wsparciem finansowym. Mieszkańcy powinni wiedzieć, że mogą aplikować o te środki. Gdzie oni się ogłaszali? Rozdali pieniądze dla swoich. To wstyd – uważa nasz rozmówca.

Przyznane wsparcia są komentowane nie tylko z powodu wielkości środków, ale przede wszystkim osób, które skorzystały z takiej pomocy. Na jakie zadania poszły pieniądze?

„Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” to nazwa zadania.

70 tysięcy zł stowarzyszenie przyznało m.in…. przewodniczącej swojej rady. Na jaki biznes? Przewodnicząca otrzymała pieniądze na… założenie firmy oferującej innowacyjne usługi wynajmu atrakcji na przyjęcia okolicznościowe.

Czekamy na wyjaśnienia. Czy stowarzyszenie LGD – jak pytają nasi rozmówcy – wydało uczciwie pieniądze?

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.