26/05/2024
HomeTylko u nasCzy zabraknie tradycyjnego chleba!

Czy zabraknie tradycyjnego chleba!

pieczywo piekarnia

Czarny scenariusz to ten, w którym w Ozorkowie praktycznie nie kupi się już tradycyjnego chleba. Zostanie jedynie pieczywo z marketów i taki chleb, który wypiekany jest w piecach opalanych bez węgla. Dariusz Szpakowski, prezes GS-u w Ozorkowie, przekonuje o unikalności smakowej chleba tradycyjnego i martwi się o przyszłość. Dlaczego?

Wynikiem zawirowań na rynku węgla może być pozbawienie konsumentów tradycyjnego pieczywa z węglowych pieców. Producenci pieczywa zgłaszają ogromne problemy z zakupem węgla do swoich pieców piekarniczych. Gminna Spółdzielnia „S.Ch.” w Poddębicach oraz GS Szadek, opala piece grubym węglem o wysokiej kaloryczności, GS Ozorków posiada piece opalane ekogroszkiem.

– Wszystkie tradycyjne piekarnie są zależne od dostaw węgla. Dawne, ceramiczne piece typu RRK wymurowane z cegły gwarantują niepowtarzalny smak chleba. Jeśli nie będzie czym palić w tych piecach, bezpowrotnie utracimy smaki dzieciństwa – mówi prezes D. Szpakowski.

GS Ozorków zwrócił się w tej sprawie do Polskiej Grupy Górniczej S.A. z wnioskiem o zawarcie umowy na dostawy węgla do piekarni. PGG odpowiedziało, że będzie zaopatrywać firmy spożywcze przez system aukcji, na których przedsiębiorcy będą mogli nabyć węgiel.

– Aukcji jak nie było, tak nie ma. Kończą się zapasy węgla. Czy będziemy w niedogrzanym domu jeść niesmaczny chleb z marketu? – pyta szef GS w Ozorkowie.

Do burmistrza w spra
Ważny moment dla sp
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.