18/04/2024
HomeAktualnościBetoniarnia w Ozorkowie?!

Betoniarnia w Ozorkowie?!

betoniarnia

Z ust do ust przekazywana jest w mieście informacja o planowanej betoniarni, która ma zostać wybudowana na terenach inwestycyjnych w pobliżu drogi krajowej. Łatwo się domyślić, że betoniarnia wzbudza spore zainteresowanie, ale też kontrowersje.

Rozmowy o betoniarni związane są z możliwością znalezienia pracy i potencjalną uciążliwością. Niektórzy już teraz obawiają się tego, że zakład może być problemem dla sąsiadów.

– Słyszałem o planowanej inwestycji na terenie przy krajówce – powiedział nam jeden z mieszkańców. – Podobno w tej sprawie były już prowadzone rozmowy w magistracie. Jestem ciekawy, czy rzeczywiście ma powstać betoniarnia. A jeśli tak, to czy będzie to duży zakład i ile ludzi może tam znaleźć pracę.

– Ja raczej zastanawiałbym się nad tym, czy ta betoniarnia nie będzie uciążliwa. Przecież taka działalność jest nieodłącznie związana z hałasem i wszechobecnym pyłem – dodaje inny mieszkaniec.

W sprawie betoniarni kontaktujemy się z urzędem miasta. Czy rzeczywiście inwestor rozmawiał o swoich planach z władzami Ozorkowa?

– Owszem, były takie rozmowy – potwierdza Mariusz Ostrowski, sekretarz miasta. – Na razie, nie jest to nic konkretnego. Właściciel firmy stwierdził jedynie, że ma pomysł, aby betoniarnia powstała w naszym mieście. Chodzi o teren inwestycyjny przy drodze krajowej nr 91 pomiędzy ulicami Maszkowską a Ogrodową.

Zadzwoniliśmy do przedsiębiorcy z Łodzi.

– Budowa tzw. węzła betoniarskiego jest w dalekiej perspektywie, o ile w ogóle uda się ten pomysł zrealizować – słyszymy. – Rzeczywiście, pomyślałem o takiej inwestycji w Ozorkowie, bo w tym rejonie mamy własną żwirownię. Teren przy krajówce brany jest pod uwagę, choć te działki są podmokłe. Trzeba by dużo wysiłku z odwodnieniem i podwyższeniem gruntu. Oczywiście dochodzi później kwestia uzbrojenia. Myślę, że jest za wcześnie, aby mówić o konkretach.

Właściciel firmy zaproponował, aby wrócić do rozmowy w maju br.

Urząd miasta informuje, że teren inwestycyjny przy drodze krajowej przeznaczony jest pod usługi, obiekty produkcyjne, składy i magazyny. Właścicielem jest miasto Ozorków i 21 osób prywatnych. Do tej pory zainteresowanych inwestycją w tym miejscu było kilka podmiotów gospodarczych, natomiast – jak dotąd – nie zapadły wiążące decyzje co do ulokowania inwestycji na tym terenie.

Tereny inwestycyjne są pomiędzy ul. Maszkowską a Ogrodową
Jak mieszka się w m
Serduszko dla Czarus
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.