22/11/2024
HomeTematy dniaZnaki wstydu! Czy nadal są obowiązujące?

Znaki wstydu! Czy nadal są obowiązujące?

znaki wstydu

– To wstyd, aby w mieście były takie znaki. Nie wiadomo, co oznaczają i już dawno powinny zostać wymienione – usłyszeliśmy.

Rzeczywiście, w Ozorkowie nie brakuje znaków, które są w fatalnej kondycji. Odrapane, wyblakłe – na wielu z nich kolory już dawno straciły swoją intensywność.

– Niedawno robiłem zakupy w markecie przy Wyszyńskiego. Gdy wyjeżdżałem z parkingu, zobaczyłem po prawej stronie kompletnie wyblakły znak. Wstyd, że coś takiego jeszcze stoi – mówi ozorkowianin.

Kolejny mieszkaniec pisze do redakcji i przesyła zdjęcia skorodowanych znaków umieszczonych przy parkingu.

„Naprzeciwko stadionu miejskiego w Ozorkowie, przy ul. Łęczyckiej, jest parking. Informują o tym znaki drogowe. Wszystko jest ok, ale wygląd tych znaków jest przerażający. Przyjeżdżają tu ludzie na imprezy sportowe z całej Polski. Taka wizytówka miasta na pewno ich nie cieszy” – pisze pan Stanisław.

Czy takie znaki nadal są obowiązujące?

Każdy kierowca zna, a przynajmniej powinien znać, znaki drogowe, ich kształt, barwy i co oznaczają. I powinien się do nich stosować.

Co jednak, gdy znaki nie mają już takiej barwy jak na początku, kolory są mocno wyblakłe, np. zamiast granatowego jest lekko błękitny , zamiast czerwonego – lekki róż, a zamiast czarnego – szary.

Przepisy jasno określają, w jaki sposób należy montować znaki drogowe. Niezastosowanie się do nich skutkuje nieważnością postawionego znaku.

Dolna krawędź znaku powinna znajdować się na wysokości minimum 2m od poziomu jezdni.

Również jeżeli chodzi o odległość od jezdni są pewne wymagania. Znak musi się znaleźć w odległości 0,5 do 2m od krawędzi jezdni. Jeżeli został postawiony w odległości większej niż 2m, kierowca nie powinien być karany za jego nieprzestrzeganie.

Znak zniszczony, zmodyfikowany, zasłonięty lub w inny sposób niewidoczny nie może być podstawą do ukarania kierowcy o nieprzestrzeganie przepisów. Takie znaki nie obowiązują i wymagają natychmiastowej naprawy lub wymiany. Na polskich drogach najczęściej można spotkać znaki przewrócone, zasłonięte przez liście drzewa, wyblakłe od słońca, zniszczone przez wandali.

Tagi postu:
Nordic walking w Las
Czy jest bezpiecznie
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.