25/04/2024
HomeGaleriaXIX Spartakiada Lekkoatletyczna w SP4

XIX Spartakiada Lekkoatletyczna w SP4

spartakiada

Szkoła Podstawowa nr 5 zajęła pierwsze miejsce w Miejsko-Gminnej Spartakiadzie Lekkoatletycznej zorganizowanej 7 czerwca przez Szkołę Podstawowej nr 4. W Spartakiadzie uczestniczyli uczniowie klas IV- VIII ze szkół podstawowych w Ozorkowie: SP2, SP4 i SP5 oraz ze szkół podstawowych w Modlnej i Solcy Wielkiej.

Po oficjalnym otwarciu i występach artystycznych rozpoczęły się zawody; uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach: bieg na 60 m, bieg na 600 m (dziewczęta), bieg na 1000 m (chłopcy), skok w dal, skok wzwyż i sztafeta drużynowa.

Uwieńczeniem Spartakiady było wręczenie medali i dyplomów zwycięzcom poszczególnych dyscyplin przez posła Marka Matuszewskiego – wiceprzewodniczącego Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, burmistrza Jacka Sochę, przewodniczącego Rady Miejskiej Ryszarda Kałużnego i dyrektora SP4 Piotra Banasiaka.

Najlepsze trzy szkoły otrzymały puchary; najwięcej punktów zdobyła Szkoła Podstawowa nr 5, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 4, trzecie miejsce Szkoła Podstawowa nr 2.