25/07/2024
HomeTematy dniaWtorkowe spotkania w magistracie. Z jakimi problemami do burmistrza?

Wtorkowe spotkania w magistracie. Z jakimi problemami do burmistrza?

burmistrz jacek socha

Włodarz Ozorkowa nie może narzekać na nudę – szczególnie podczas cotygodniowych spotkań z petentami, które w urzędzie miasta odbywają się w każdy wtorek. Bywa, że osoby zainteresowane rozmową z burmistrzem muszą poczekać na następny termin.

We wtorki burmistrz Jacek Socha przyjmuje petentów w godzinach 9.30 – 12.00 i po przerwie od godz. 14 do 17. Często na takie spotkania przychodzi po kilkanaście osób. I tak jest od lat.

– Pamiętam moje wcześniejsze kadencje i zawsze było duże zainteresowanie ze strony mieszkańców, aby porozmawiać o istotnych dla nich sprawach – mówi J. Socha. – Dominują kwestie związane z mieszkaniami, inwestycjami, oświatą.

Burmistrz zapewnia, że spotkania w urzędzie, to nie jest tylko czcza gadanina. Zgłaszane sprawy – jak usłyszeliśmy – są analizowane i nie pozostają bez odpowiedzi. Czasami bywa nerwowo, bo niektórzy w bardzo emocjonalny sposób opisują problemy.

– Nie zawsze jest przyjemnie. Ale ja to rozumiem. Bywa, że mieszkańcy zgłaszający się do urzędu są zdenerwowani. Najważniejsze, aby nie przekraczać pewnej granicy, związanej z zachowaniem kultury osobistej – zauważa włodarz miasta.

Dowiedzieliśmy się, że niektóre spotkania są zaskakujące. Odbiegają bowiem od utartego schematu i dotyczą na przykład… drzewa.

– Niekiedy rzeczywiście jest zaskoczenie. To takie osiedlowe sprawy związane z zielenią. Rozmawiamy na przykład o drzewie, które rośnie zbyt wysoko przy nieruchomości albo o drzewach, które powinny być wsadzone. Petenci zgłaszają się też do urzędu i mówią o sąsiedzkich sporach. Są tematy o bezpańskich kotach, psach. Naprawdę w urzędzie jest szeroki wachlarz tematów do rozmów.

Czarne glany na prze
Dni Ozorkowa – co
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.