06/06/2023
HomeWarto przeczytaćW mieście wielkie łatanie

W mieście wielkie łatanie

łatanie dziur

W tym miesiącu, jeśli tylko pogoda na to pozwoli, ruszą prace związane z uzupełnianiem ubytków w jezdniach. Miasto przeznaczyło na ten cel 150 tys. zł.

Urząd informuje, że do przetargu zgłosiły się dwie firmy, wybrano ofertę przedsiębiorstwa K2A ze Zgierza. W pierwszej kolejności drogowcy załatają dziury na głównych ciągach komunikacyjnych, tj. na ul. Zgierskiej, Wyszyńskiego, Starzyńskiego, Nowe Miasto, Adamówek, a następnie na ul. Praga, Żwirki, Mickiewicza, Kościuszki, Słowackiego, Południowej między rondem i ul. Nowy Rynek, na Bema między Sucharskiego i Konstytucji 3-go Maja. Poza tym m.in. na Konopnickiej, Łąkowej, Cichej, Grzybowej i Wiejskiej oraz na pozostałych, gdzie konieczne będzie wykonanie prac.

Ubytki w jezdniach będą uzupełniane metodą „na gorąco”, więc tempo prac zależeć będzie od pogody – opady uniemożliwiają roboty tego typu.

Większość prac zostanie wykonana w najbliższych tygodniach, jednak umowa obowiązywać będzie do końca roku i wykonawca będzie zobowiązany łatać dziury nie tylko w ramach pozimowego uzupełniania ubytków w jezdniach, ale także w późniejszych terminach, jeśli zajdzie taka konieczność.

– Co z brukowaną ulicą Cmentarną? – pytają mieszkańcy z osiedla przy nekropolii.

– Ten trakt też będzie naprawiony – mówi Mariusz Ostrowski, sekretarz miasta.

W Ozorkowie bobry ma
Mieszkańcy okazali