03/12/2023
HomeTematy dniaUwaga na utrudnienia! Remontują drogi

Uwaga na utrudnienia! Remontują drogi

remont dróg

Od 19 kwietnia zamknięty dla ruchu jest odcinek Konstytucji 3 Maja między Staszica i rondem Pułaskiego – w tym miejscu drogowcy kładą nową nawierzchnię jezdni. Trzeba jechać objazdem ulicami Staszica i Tkacką. Autobusy linii 10 mają tymczasowo przystanki na Staszica na wysokości siedziby SM.

Także w tym tygodniu będzie wymieniana nawierzchnia na ul. Tkackiej między Staszica i Bema.

Jeśli pogoda pozwoli, roboty zakończą się w piątek, 22 kwietnia. Prace realizowane są przez powiat zgierski.

Drogowcy rozpoczęli pozimowe uzupełnianie ubytków w jezdniach. W ubiegłym tygodniu łatali dziury na Grzybowej, dziś prowadzą prace na Cichej, a następnie pojawią się na Wiejskiej i Krótkiej. W dalszej kolejności będą uzupełniać ubytki m.in. na ulicach: Zgierskiej, Zagajnikowej, Wyszyńskiego, Starzyńskiego, Nowe Miasto, Adamówek, Praga, a także na Żwirki, Mickiewicza, Kościuszki, Słowackiego, Południowej między rondem i ul. Nowy Rynek, na Bema między Sucharskiego i Konstytucji 3-go Maja, Konopnickiej i Łąkowej.

Ubytki w jezdniach są uzupełniane metodą „na gorąco”, więc tempo prac zależeć będzie od pogody – opady uniemożliwiają roboty tego typu.

Większość prac zostanie wykonana w najbliższych tygodniach, jednak umowa obowiązywać będzie do końca roku i wykonawca będzie zobowiązany wykonać prace także w późniejszych terminach, jeśli zajdzie taka konieczność.

Mieszkańcy robią z
Czy w mieście malej