30/01/2023
HomePowiatŚmiertelne potrącenie pod Ozorkowem. Pieszy był na oznakowanym przejściu!

Śmiertelne potrącenie pod Ozorkowem. Pieszy był na oznakowanym przejściu!

śmiertelne potrącenie

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w Maszkowicach w gminie Ozorków. W wyniku potrącenia przez samochód 60-letni pieszy poniósł śmierć na miejscu.

Zdarzenie miało miejsce 5 grudnia 2022 roku około godziny 21.00 na drodze wojewódzkiej numer 708 w miejscowości Maszkowice w gminie Ozorków. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że 44-latek kierujący samochodem volkswagen nie zachował szczególnej ostrożności, nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu przez oznakowane przejście dla pieszych i doprowadził do jego potrącenia. W wyniku zdarzenia 60-letni pieszy pomimo udzielonej pomocy zmarł.

– 44-letni kierujący został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie – był trzeźwy. Na miejscu policjanci pod nadzorem prokuratura wykonali oględziny miejsca wypadku oraz samochodu biorącego w nim udział. Zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Decyzją prokuratora ciało zmarłego oraz samochód zostały zabezpieczone do dalszych badań. Okoliczności wypadku pod nadzorem prokuratora wyjaśniają zgierscy policjanci – informuje kom. Magdalena Nowacka, oficer prasowy KPP w Zgierzu.

Policja apeluje o ostrożność na drodze. W pobliżu przejść dla pieszych kierowca ma obowiązek zwolnić, zachować szczególną ostrożność i uważnie obserwować okolicę. Pieszy ma bezwzględne pierwszeństwo nie tylko, gdy wejdzie na przejście, lecz także kiedy się do niego zbliża. Ten przepis ma na celu ochronę pieszych, którzy nie mają szans w zderzeniu z pojazdem. Pamiętajmy o tym za kierownicą. Przecież my sami i nasi bliscy też są pieszymi i chcielibyśmy, aby bezpiecznie dotarli do celu.

Patrycja z Ozorkowa
Czy nad obwodnicą O