27/11/2022
HomeTematy dniaReaktywacja „Stodoły”. Budowa pawilonu ma ruszyć jeszcze w tym roku!

Reaktywacja „Stodoły”. Budowa pawilonu ma ruszyć jeszcze w tym roku!

społem starzyńskiego

Kiedy dokładnie wbity zostanie pierwszy szpadel w teren przy Starzyńskiego, gdzie stała popularna „Stodoła”? Najprawdopodobniej inwestycja ruszy po wakacjach. Prace mogłyby rozpocząć się wcześniej, gdyby nie procedury formalne.

– Czekamy w tej chwili na informację z urzędu miasta dot. warunków zabudowy. Jeszcze nie dostaliśmy zgody, a ten dokument jest bardzo istotny. Bez niego nie możemy się starać o pozwolenie na budowę – mówi Agnieszka Derlecka, prezes PSS „Społem” w Ozorkowie.

– Myślę, że w tym miesiącu wydamy decyzję – słyszymy od Mariusza Ostrowskiego, sekretarza miasta. – To nie są łatwe procedury, a warunki zabudowy są analizowane nie tylko przez urząd miasta, ale także przez Wody Polskie (działka pod inwestycję znajduje się blisko rzeki) oraz Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Szefowa „Społem” w Ozorkowie nie ukrywa, że bardzo zależy jej na inwestycji przy Starzyńskiego. Konkretnie odpowiada na spekulacje, które pojawiły się w mieście. Niektórzy twierdzą bowiem, że działka na której stała „Stodoła” będzie sprzedana.

– Nigdy nie brałam pod uwagę takiego rozwiązania – zapewnia A. Derlecka. – Od samego początku mówiłam, że spółdzielnia będzie dążyć do budowy pawilonu. Nasza popularna „Stodoła”, która doszczętnie spłonęła, miała liczne grono klientów. W tym samym miejscu wybudowany zostanie pawilon handlowy, który będzie miał większą powierzchnię w porównaniu ze starym obiektem.

Według planów nowy pawilon ma być piętrowy.

– Jeśli nie będzie żadnych nieprzewidzianych problemów natury formalno-proceduralnej, to po uzyskaniu z powiatu pozwolenia na budowę, inwestycja powinna ruszyć jesienią tego roku – dodaje prezes „Społem”.

Udostępnij:
Zaproszenie na „ki
Miasto sprzedaje bud
Oceń ten artykuł:
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.