09/12/2022
HomeTematy dniaPrezes „Społem” jest zszokowana

Prezes „Społem” jest zszokowana

delikatesy centrum

Agnieszka Derlecka, prezes PSS „Społem” w Ozorkowie, nie pozostawia suchej nitki na przedstawicielach firmy zarządzającej pomieszczeniami byłych Delikatesów Centrum przy Starzyńskiego.

Od kilku miesięcy, pomiędzy „Społem” a przedsiębiorstwem, trwały rozmowy ws. wynajęcia pustych w tej chwili pomieszczeń. Od samego początku kontakt nie był łatwy.

– Ostatnio otrzymałam jednak pozytywną informację dot. możliwości wynajmu tych pomieszczeń. Przygotowane zostały wszystkie niezbędne dokumenty. I gdy już miało dojść do podpisania umowy, dowiedziałam się, że jednak nic z tego nie będzie. Firma nie odbierała później telefonów, nie odpisywała na maile. Jestem bardzo zaskoczona takim podejściem i nie ukrywam, że po raz pierwszy spotkałam się z tak dużym brakiem tzw. etyki biznesowej – mówi prezes A. Derlecka. – Chyba przypadkowo ktoś odebrał w końcu telefon po drugiej stronie. Usłyszałam, że umowa nie zostanie podpisana ze „Społem”, bo spółdzielnia nie wynajmuje jeszcze ani jednego obiektu tego przedsiębiorstwa. Irracjonalne tłumaczenie. Przecież jeśli nie chcą podpisać umowy z nowym podmiotem, to trudno jest mówić o wcześniej współpracy.

Szefowa „Społem” nie wie, czy ktokolwiek jest zainteresowany wynajęciem pomieszczeń po Delikatesach. Przypuszcza, że obiekt jest szykowany dla marketu z zagraniczną siedzibą.

– Z niepokojem obserwuję, że dla naszej spółdzielczości i polskich firm nastały trudne czasy. Nie wiem dlaczego po tak trudnych dla nas przejściach związanych z pożarem ktoś rzuca nam kłody pod nogi. Na początku zapewniano nas o wsparciu i pomocy. Teraz jest zupełnie inaczej – dodaje Agnieszka Derlecka.

Nic też nie wyszło z planów ustawienia na targowisku miejskim kontenerów, w których spółdzielnia spożywców – po tym jak spłonęła popularna „Stodoła” – mogłaby dalej handlować. Dowiedzieliśmy się od prezes „Społem”, że na takie rozwiązanie zgody nie wyraziło starostwo w Zgierzu.

– Pomysł z kontenerami od razu spodobał się burmistrzowi Ozorkowa. Szkoda, że nic z tego nie wyszło – usłyszeliśmy.

„Gmina Miasto Ozorków jest otwarta na współpracę ze „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Ozorkowie i wydzierżawiła jej części działek przy ul. Starzyńskiego 4/6 z przeznaczeniem na prowadzenie działalności handlowo-usługowej w pawilonie, który PSS planowała wybudować z własnych nakładów. Umowa na wniosek PSS została rozwiązana. Gmina Miasto Ozorków nie ma wpływu na decyzje podejmowane przez Starostwo Powiatowe w Zgierzu w zakresie prowadzonych spraw” – informuje urząd miasta.

Udostępnij:
Ozorkowianie mają w
Co w przypadku godzi
Oceń ten artykuł:
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.