30/01/2023
HomeTematy dniaPatrycja z Ozorkowa prosi o pomoc

Patrycja z Ozorkowa prosi o pomoc

patrycja kamińska

Na stronie fundacji Siepomaga.pl Patrycja Kamińska z Ozorkowa zamieściła apel o pomoc. Nastolatka zmaga się z dysplazją wielostawową. Jak do tego doszło? Tak o swojej chorobie pisze dziewczyna.

„Mam na imię Patrycja. Mam 19 lat. Rok temu podczas schodzenia ze schodów doznałam urazu kolana. Wtedy zaczął się mój koszmar… Przeszłam liczne konsultacje, badania, a nawet zabieg. Niestety nic nie pomogło i dopiero po czasie dowiedziałam się, że choruję na dysplazję wielostawową.

Całe życie wywróciło mi się do góry nogami… Ostatnią klasę liceum skończyłam na nauczaniu indywidualnym. Mimo to, że zdałam maturę, moje plany na przyszłość legły w gruzach. Nie mogę kontynuować nauki na moich wymarzonych studiach. Bardzo często dochodzi u mnie do zwichnięć stawów (stosowany jest wtedy gips). Codziennie korzystam z pomocy rehabilitantki i rodziny, gdyż sama nie jestem w stanie funkcjonować.

Przy dysplazji kostno-stawowej dochodzi do zaburzeń funkcji stawów. Nieprawidłowa budowa stawów powoduje trudności w poruszaniu się i wykonywaniu podstawowych czynności. Choroba doprowadziła do tego, że jestem osobą niepełnosprawną. Przede mną trudna droga. Rehabilitacja, leczenie, kilka operacji i znów rehabilitacja po zabiegu. Koszty są ogromne, ale wierzę, że dzięki Wam i z Waszą pomocą dam radę. Wierzę, że mi pomożecie! Dobro wraca!”

Każdy, kto chciałby pomóc 19-latce może to zrobić wchodząc na stronę fundacji Siepomaga – https://www.siepomaga.pl/patrycja-kaminska

Kiedy koniec remontu
<strong>Śmiertelne