27/11/2022
HomeTematy dniaNowe podłogi w podstawówce

Nowe podłogi w podstawówce

sp2 remont

W Szkole Podstawowej nr 2 po kilku tygodniach remontu położono nowe podłogi w części sal i korytarzy, trwa także wymiana instalacji elektrycznej w kuchni.

✅Koszt inwestycji, rozpoczętej pod koniec czerwca, to blisko 1 mln 300 tys. zł. Ozorków otrzymał 1 mln 20 tys. zł dofinansowania w ramach pierwszej edycji programu „Polski Ład”. Blisko 1,1 mln zł przeznaczono na remont podłóg w całym budynku, natomiast 200 tys. zł na wymianę elektryki w kuchni.

✅Remont, jak zapewnia wykonawca, ma się zakończyć się przed 1 września.

✅Przypomnijmy; w ramach pierwszej edycji Polskiego Ładu burmistrz Jacek Socha złożył trzy wnioski i dzięki wsparciu m.in. posła Marka Matuszewskiego, na wszystkie otrzymał dofinansowanie:

➡️wymiana podłóg w SP2 – inwestycja jest w trakcie realizacji.

➡️modernizacja ulic Olczaka, Łącznej, Polnej, Wiatracznej, Sosnowej, Kasztanowej, Granicznej, Grzybowej, skrzyżowania Wiejskiej i Krótkiej. Prace budowlane rozpoczną się w sierpniu br. Koszt inwestycji to 8 mln 300 tys. zł, z czego dofinansowanie wyniesie 5 mln 985 tys. zł.

➡️termomodernizacja kamienic przy placu Jana Pawła II 8, 9, 10. Wykonawca został już wybrany, dokumentacja zostanie opracowana w tym roku, prace budowlane – w 2023 r. Koszt inwestycji oszacowano początkowo na 2 mln 484 tys. zł, natomiast okazało się, że realizacja inwestycji wyniesie 3 mln zł. Radni Rady Miejskiej, na wniosek burmistrza Jacka Sochy, podjęli uchwałę o zwiększeniu środków na ten cel o 600 tys. zł. Wielkość dofinansowania z Polskiego Ładu to 2 mln 70 tys. zł.

Półmetek wakacji z
Miejskie obchody Św
Oceń ten artykuł:
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.