23/09/2023
HomeTematy dniaNie wszystkim to się podoba! Flaga Polski przy ogrodowym krasnalu

Nie wszystkim to się podoba! Flaga Polski przy ogrodowym krasnalu

flaga przy krasnalu

Jeden z naszych czytelników jest oburzony pomysłem działkowca, który flagę narodową umieścił przy ogrodowym krasnalu. Zdaniem mieszkańca, który powiadomił nas o sprawie, taka forma „przyozdobienia” działki jest kompletnie nie na miejscu.

– Nie można sobie od tak umieszczać naszej flagi, gdzie się chce. Ogrodowe krasnale kojarzą się z niezbyt wyszukanym sposobem wzbogacenia ogrodowej przestrzeni i narodowa flaga absolutnie nie powinna być utożsamiana z ogródkiem działkowym i co najważniejsze z krasnalem. To tak, jakby flagę umieścić na przykład na wychodku – oburza się ozorkowianin. – Jeśli nie będziemy reagować na takie rzeczy, to rzeczywiście niektórzy będą wieszać narodowe symbole, gdzie popadnie.

Co mówią przepisy?

Najważniejszą zasadą jest okazanie szacunku dla flagi. Nie można wywiesić flagi brudnej i podartej. Publiczne znieważenie flagi jest karane grzywną, a także ograniczeniem lub pozbawieniem wolności.

Zasady wywieszania flag określa ustawa o godle, barwach i hymnie. Warto zaznaczyć, że przepisy regulują obecność flagi przede wszystkim w miejscach publicznych.

Czy wywieszenie flagi państwowej obok ogrodowego krasnala, to brak szacunku dla symboliki narodowej?

Trzeba zwracać uwagę na to, jak obchodzimy się z flagą. Za znieważenie grozi bowiem kara. Znieważenie musi być umyślne i musi do niego dojść w miejscu publicznym.

Piknik rodzinny... a
Sukcesy SP2 i ZSS w