09/12/2022
HomeTematy dniaNie chcą remontować kamienic?

Nie chcą remontować kamienic?

plac jana pawła

Urząd musiał przedłużyć procedury przetargowe w związku z planowanym remontem trzech kamienic na placu Jana Pawła II. Powód? Żadna firma budowlana nie była zainteresowana ofertą. Inwestycja ma zostać zrealizowana w ramach Polskiego Ładu.

Nie po raz pierwszy zdarza się, że firmy nie są zainteresowane ofertami miasta. Chodzi nie tylko o pieniądze.

– W tym przypadku remont kamienic ma być przeprowadzany bez wyprowadzki lokatorów. To na pewno jest dla niektórych firm problem. Łatwiej jest przeprowadzać prace, na przykład przy budowie nieruchomości od podstaw. Ale założenia – i to od samego początku były takie – aby lokatorzy na czas przeprowadzanych prac przebywali w budynkach. To się nie zmieni. Mamy nadzieję, że przy ogłoszonym kolejnym przetargu będą już zainteresowani remontem – mówi Mariusz Ostrowski, sekretarz miasta.

Jaki jest scenariusz, gdyby przetargi nie dały rezultatu? Wówczas miasto będzie musiało wybrać wykonawcę z wolnej stopy.

Przypomnijmy, że wniosek, na rewitalizację kamienic w centrum miasta, dotyczy budynków przy Jana Pawła II 8, 9 i 10.

Zakres prac przewidziany w projekcie to wymiana drzwi zewnętrznych, okien, docieplenie ścian zewnętrznych i fundamentowych, stropów i poddaszy, instalacja systemu centralnego ogrzewania, ciepłej wody i węzłów cieplnych, naprawa dachów, balkonów, kominów, dobudowanie przewodów wentylacyjnych, wymiana orynnowania.

Koszt inwestycji oszacowano na 2 mln 484 tys. zł, natomiast wielkość dofinansowania to 2 mln 70 tys. zł.

Z grillem do parku?
Patriotycznie w pods
Oceń ten artykuł:
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.