09/12/2022
HomeTematy dniaCzy w mieście maleje zainteresowanie pomocą dla uchodźców?

Czy w mieście maleje zainteresowanie pomocą dla uchodźców?

pomoc dla uchodćów

Magazyn przy ul. Żwirki 30, gdzie uchodźcy z Ukrainy mogą pobierać dary, będzie otwarty co drugą środę, począwszy od 4 maja, w godzinach 10.00 – 12.00 i 14.00 – 16.00.

Urząd miasta przypomina, że dary pochodzą wyłącznie z dobrowolnych zbiórek mieszkańców i firm z terenu miasta, artykuły te nie są przekazywane z żadnych magazynów zewnętrznych (powiatowych, wojewódzkich itp.)

Warto wspomnieć, że niedawno opisaliśmy działanie tego punktu z powodu interwencji naszych czytelników. Mieszkańcy przekazywali redakcji informacje, że w punkcie brakuje produktów żywnościowych dla uchodźców. Ponadto punkt wcześniej był zamykany.

– Jako jedna z wielu, pomagam uchodźcom. Jeszcze niedawno miałam w domu ponad 10 osób z Ukrainy. Korzystaliśmy z tego punktu. Jednak ostatnio ta pomoc mocno szwankuje. Przede wszystkim nie jest wydawana żywność w postaci konserw, czy też ryżu lub makaronu.

Kolejna mieszkanka informowała o innym problemie.

– Punkt jest zamykany wcześniej, niż powinien. Byłam w poniedziałek kwadrans przed południem i już furtka była zamknięta. Tak nie powinno być. Jeśli jest informacja, że punkt działa do 12, to do tej godziny powinien być otwarty.

Udostępnij:
Uwaga na utrudnienia
Seks i pijaństwo na
Oceń ten artykuł:
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.