09/12/2022
HomeTematy dniaCo w przypadku godziny „W”?

Co w przypadku godziny „W”?

maska wojna

„Czy Twoje miasto poinformowało Cię, gdzie jest Twój schron i jakimi środkami Cię zabezpiecza w przypadku nagłej sytuacji kryzysowej?” – można przeczytać w kolportowanej na terenie Ozorkowa ulotce.

Autorzy militarnych haseł radzą, aby mieszkańcy skontaktowali się z centrum zarządzania kryzysowego i zadali pytania dot. ewentualnego konfliktu zbrojnego.

Tocząca się na Ukrainie wojna wywołuje – czemu nie ma się co dziwić – ogromne emocje. Niektórzy zadają pytania o militarne inwestycje miasta.

Skontaktowaliśmy się z urzędem miasta. Czy w Ozorkowie jest schron? Czy ostatnio kupowane były maski bojowe (przeciwgazowe)? Ile jest takich masek” Ile jest noszy, łóżek polowych… Jaka jest opinia władz miasta o poziomie bezpieczeństwa mieszkańców? Jakie działania zostałyby podjęte na potrzeby zapewnienia ochrony lokalnej społeczności w sytuacji kryzysowej?

Dowiedzieliśmy się, że schronu w Ozorkowie nie ma. Magistrat uspokaja emocje i informuje jednocześnie, że w sprawie ulotek zostało złożone zawiadomienie odpowiednim służbom.

„Miasto realizuje wszelkie działania nałożone na samorząd w zakresie obrony cywilnej” – czytamy w odpowiedzi urzędu.

Udostępnij:
Prezes "Społem" jes
Bezpłatny transport
Oceń ten artykuł:
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.