27/11/2022
HomeTematy dniaBurza na Adamówku! Prezes zrezygnowała!

Burza na Adamówku! Prezes zrezygnowała!

prezes rod adamówek

Ostatnia decyzja łódzkiego okręgu Polskiego Związku Działkowców wywołała prawdziwe poruszenie na Adamówku w Ozorkowie. Na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych zawrzało. Alina Waliz, prezes ROD, zrezygnowała z funkcji.

Centrala w Łodzi zażyczyła sobie opłat za działki.

– Każdy z działkowiczów musi teraz wpłacać do kasy PZD w Łodzi 19 zł. To roczna opłata ogrodowa. Być może nieduża w skali 12 miesięcy, jednak do tej pory w ogóle jej nie było. Pieniądze idą do zarządu związku działkowców w Łodzi – mówi A. Waliz. – Oczywiście, jest to opłata bez wliczania kosztów zużycia wody, czy też energii elektrycznej.

Działkowcy z Ozorkowa negatywnie przyjęli informację o obowiązkowych opłatach. Spotkanie w tej sprawie, z udziałem przedstawicieli z Łodzi, było niezwykle emocjonujące.

– Działkowcy byli zbulwersowani nowymi opłatami. Wszystko się na mnie odbiło, a ja przecież z tym postanowieniem łódzkiego okręgu PZD nie mam nic wspólnego. Powiem szczerze, że mam już dość tych przepychanek. Chcę odpocząć i dlatego złożyłam rezygnację z funkcji prezes ROD na Adamówku. Do przyszłorocznego walnego zebrania moje obowiązki będzie pełnił mój dotychczasowy zastępca – słyszymy.

Księgowa z Ozorkowa, która przez wiele lat pracowała dla ROD, nie wykonuje już swoich obowiązków. Z fakturami trzeba jeździć do Łodzi.

Nie ma co ukrywać, że spokoju na działkach ostatnio nie było. Kontrowersje wzbudziła inwestycja związana z kładzeniem chodnika (pisaliśmy o sprawie). Przy okazji tych prac zlikwidowane zostały miejsca parkingowe przy wejściu na teren ROD. Zmotoryzowani działkowcy stawiają teraz auta po drugiej stronie ulicy.

– Niektórzy działkowcy to mnie krytykowali za taki stan rzeczy. Tłumaczyłam, że powiat zobowiązał się do zrobienia małego parkingu w tym samym miejscu – dodaje była już prezes.

Warto wspomnieć, że wcześniej też pisaliśmy o niezadowoleniu działkowców.

Niektórym nie przypadł do gustu zamek na szyfr założony na furtce ogrodu, inni z kolei krytykowali wcześniej założony monitoring.

Zdaniem Aliny Waliz przyszłość ogródków nie maluje się w różowych barwach.

– Mój zastępca już teraz zapowiedział, że zrezygnuje z pracy w przyszłym roku. Młodzi nie garną się do takich zadań. Myślę, że centralizacja ogrodnictwa działkowego nie jest dobrym pomysłem.

Udostępnij:
Już niedługo Dni O
Kobieta o wielu twar
Oceń ten artykuł:
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.