30/01/2023
HomeTematy dniaBestialstwo w Ozorkowie! Uderzał młotkiem, kijem bejsbolowym, rzucał psami o ściany

Bestialstwo w Ozorkowie! Uderzał młotkiem, kijem bejsbolowym, rzucał psami o ściany

zabijał psy

Ozorkowscy policjanci zatrzymali 39-letniego mężczyznę podejrzanego o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad 4 psami oraz uśmiercenie 3 z nich. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące.

7 grudnia 2022 roku policjanci ustalili, że na jednej z posesji w Ozorkowie ma dochodzić do znęcania się nad zwierzętami. Z posiadanej wiedzy wynikało, że 39-letni mężczyzna od września 2022 roku za pośrednictwem internetu przygarnął kolejno po sobie 4 psy. Nad każdym z nich znęcał się ze szczególnym okrucieństwem.

– Uderzał je młotkiem, kijem bejsbolowym i pogrzebaczem, a także kopał, dusił  i rzucał nimi o ściany. W ten sposób mężczyzna uśmiercił 3 psy. Funkcjonariusze podczas przeszukania terenu wokół posesji znaleźli i zabezpieczyli 2 martwe psy w workach na śmieci. 39-latek został zatrzymany. Zatrzymany usłyszał zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad 4 psami oraz uśmiercenia 3 z nich. Za takie przestępstwa grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności – mówi kom. Magdalena Nowacka, oficer prasowy KPP w Zgierzu.

10 grudnia na wniosek zgierskiej prokuratury sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące.

Czołowe zderzenie o
OPK negocjuje cenę.